Volné výrobní kapacity od:

Stavba domu v zimním období – všeobecně

Stavba domu v zimním období se vyplatí

Myslíte, že stavět dům v zimním období je obtížné nebo dokonce nemožné? Pak se seznamte s montovanými dřevostavbami. Zjistíte, že technologie kvalitních montovaných dřevostaveb vám umožní postavit dům rychle a v jakémkoli ročním období. Tento typ stavby je využíván stále častěji, protože zaručuje kvalitu při ceně nižší než u klasického zděného domu. Námitky o kratší životnosti montovaných dřevostaveb nejsou oprávněné, neboť při kvalitním provedení a patřičné péči má i dřevostavba životnost přes sto let.

Když se řekne dřevostavba

snimek-23-087Co si vlastně představit pod pojmem dřevostavba? Rozhodně se nejedná jen o nějaký srub nebo roubenou chalupu. Dřevostavba má základní konstrukci ze dřeva, popřípadě z materiálů, které jsou na bázi dřeva. Dřevostavby mohou být masivní, jako již zmiňované roubenky nebo sruby, a dřevo je v nich zastoupeno podílem vyšším než 50 %. Nejčastěji jsou však pojmem dřevostavba označovány montované domyz dřevěných sloupků, s pláštěm z konstrukčních desek vyplněných vhodným izolačním materiálem. Většinou se jedná o prefabrikované díly.

Získejte nesporné výhody

Pořízením montované dřevostavby získáte i několik nepopíratelných výhod. Patří k nim především

Nižší cenu umožňuje kromě jiného použitý materiál. Dřevo je snadno dostupné a má dlouhou životnost. Náklady na montáž jsou díky tovární přípravě podstatně nižší a samotné provedení stavby je velice rychlé, většinou se jedná o jeden až dva měsíce. Mnozí majitelé dřevostaveb oceňují i možnost provádět bez problémů v interiéru změny. Použití moderních materiálů v kombinaci se dřevem umožňuje zvolit variantu nízkoenergetického nebo pasívního domu, takže úspory energií jsou opravdu nezanedbatelné.

Dřevostavba není závislá na počasí

snimek-21-036Celý proces stavby probíhá velice rychle. V první fázi je potřeba vyrobit podkladní konstrukci, která je většinou tvořena železnými piloty. Díky suchému procesu nezáleží na počasí. V další fázi odpadají všechny mokré procesy používané při výstavbě zděných domů, nic nemusí ani vysychat ani vymrzat, nejsou zapotřebí technologické pauzy. Na staveniště se přivezou krovy, stropy i stěny již hotové a na místě se jen smontují. Při tomto suchém procesu tedy můžete stavět kdykoli. Pokud se na samotnou stavbu využívají již zhotovené prefabrikované stěny, vznikne hrubá stavba v průběhu několika dnů. Je tak možno dodržet přesně harmonogram a vy si pak můžete v klidu přesně naplánovat nákup nábytku, stěhování a další činnosti s pořízením nového domu spojené.

Stavbou v zimním období ušetříte

stastni-majitele-modulu-flexilife1Chcete ušetřit ještě více? Pak začněte stavět v zimním období. Montované dřevostavby se staví celoročně, ale stavba v zimním období je finančně nejvýhodnější. Vše se realizuje suchým procesem, proto již po ukončení hrubé stavby můžete začít s vytápěním a pokračovat v dokončovacích pracích. V zimním období je levnější většina stavebního materiálu a mimo sezónu také můžete získat velkou slevu na práci. Objednejte si stavbu svého domu v zimě a budete muset vydat mnohem méně, než jste původně počítali.

Vzhled domu můžete snadno měnit

Hledáte – li opravdu kvalitní bydlení, zvolte montovanou dřevostavbu. Dřevo patří k tradičním a osvědčeným materiálům a v jiných zemích je velice oblíbeným stavebním prvkem. Kvalitu a rozumnou cenu ocení i mladé rodiny, navíc rychlost výstavby splní vaše sny velice rychle. I čisté a zdravé vnitřní klima je velice důležité, zvláště pokud máte v rodině alergiky. Moderní architektura montovaných dřevostaveb umožňuje i snadné provedení změn v interiéru i exteriéru. Vnitřní uspořádání poskytuje možnosti nejrůznějších kombinací a proměn. Přitom celkový vzhled není nijak odlišný od domů postavených tradičním zděným způsobem.

Zaslat poptávku