Volné výrobní kapacity od:

FAQ – Nejčastejší dotazy

Jakou mají domy izolaci?
Tloušťky použitých izolací jsou k dispozici na stránce Technologie.
Co vše je v ceně domu?
Tyto informace jsou detailně sepsány k dispozici na stránce Vybavení domů.
Co není v ceně domu?
V ceně domu není kuchyňská linka, nábytek, plot, parkovací stání a zhotovení sítí (ČOV, vodoměrná šachta, elektroměrný pilířek). Jinak je dům kompletně hotový, připravený na nastěhování.
Jak vypadá půda
Půdní prostor je plně pochozí. Prostor je přístupný skrze půdní schody z obývacího pokoje/chodby.

Jak se montovaný dům liší od klasické dřevostavby?
Ve finále nijak. Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená dovezením již hotového domu. Statická konstrukce je silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.
Lze upravit domy, lze zhotovit individuální realizaci?
Samozřejmě, katalogové domy jsou upravovány na základě našich zkušeností a vycházejí ze všeobecných požadavků klientů. Lze upravit katalogové domy z nabídky. Individuální realizace nevycházející z nabídky Flexi Life nerealizujeme.
Dá se obejít stavební povolení?
Je mnoho společností, které nabízejí stavbu domu bez stavebního povolení. Mají pravdu pouze, pokud je stavba menší než 25m2. Na všechny ostatní stavby je třeba stavební povolení nebo stavební ohlášení. Avšak se nenechte uvést v omyl. Stavební ohlášení vyžaduje v konečném důsledku stejnou legislativu, jako stavební povolení. Na nestavebním pozemku nelze stavět. Stavbu rodinného nebo rekreačního domu je nutné vždy legalizovat a respektovat například územní plán dotčené obce. Kompletní vyřízení stavebního povolení/ohlášení trvá v ideálním případě 3 měsíce. Toto povolení zajišťujeme v rámci cen uvedených na webových stránkách. V současnosti neexistuje žádná možná varianta jak postavit rodinný dům bez stavebního povolení nebo ohlášení.
Kde všude stavíte?
Stavíme po celé České Republice, Rakousku, Německu, Francii, Švýcarsku, Slovensku a Slovinsku. V minulosti jsme stavěli i ve Velké Británii. Vzhledem k situaci zvané Brexit jsme se rozhodli v této zemi již nepůsobit.
Proč montovaný dům dovezený hotový na místo?
Centralizace výroby domů na jedno místo má velice mnoho výhod. Pokud pomineme sociální fakty jako například negativní dopad na sousedy (hluk, špína, pohyb zedníků po okolí), nejdůležitější výhody ze stavebního a ekonomického hlediska jsou:

 • Stavba domu probíhá ve stabilním prostředí a dům není vystaven povětrnostním vlivům – například dešti. Nemůže se stát, že do domu zateče, nebo Vám někdo poškodí neuzavřenou stavbu.
 • Úspora nákladů. Výroba všech domů probíhá na jednom místě, které je na stavbu domu technologicky i logisticky připraveno. Neplatíte zbytečné ubytování nebo každodenní ježdění na pozemek a místních stavebnin.
 • Velice rychlá výstavba. Technologické přestávky prakticky neexistují. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí se ani čekat na vhodné počasí. Lze zhotovit dům v jakémkoliv období.
Proč rovnou střechu?
V minulosti se stavěly domy pouze se sedlovou, valbovou nebo podobnou střechou. Bylo prakticky nemožné postavit dům s rovnou střechou. Hned by do domu zateklo. Většina horních pater končila jako úložný prostor, který chátral. Především ve stáří obyvatelé domu žili pouze v přízemí. V současnosti technologie postupuje mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo – naopak. Dnes je z hlediska nákladů na vytápění ale i hydroizolace vhodnější realizovat plochou střechu. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu. Místnosti s rovnými stropy, žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa nebo ji můžete „zazelenit“.
Čím lze vytápět?
Naše technologie nevylučuje jakýkoliv druh vytápění domů. Nicméně i přes to lze doporučit jako nejvhodnější variantu tepelné čerpadlo nebo elektrické vytápění. Jedná se o domy velice dobře izolované. K ideálnímu držení teploty je potřeba rychle regulovat teplotu. To zajišťují právě topidla na bázi elektrického vytápění (od klasických radiátorů přes podlahové topení po tepelná čerpadla).
Proč patky a ne základová deska?
Technologie se každým rokem vylepšují a mění. V minulosti se stavěly všechny domy na základové desky. Byl to technologicky nejvhodnější způsob. Zároveň nebyly k dispozici modernější materiály (oproti dnešku). Na základovou desku se potom staví stěny a na základové desce se zhotoví izolovaná podlaha. Nejčastěji polystyren a následně podlahové topení a krytina (třeba plovoucí podlaha). Jednoduše lze tvrdit, že základová deska je kus rovného kamene, na kterém je možno stavět. Základová deska není izolant a vodí vlhkost, radon a další látky ze země. Proto se všechny části domu postavené na základové desce musí odizolovat od základové desky. V případě problémů s hydroizolací jdou náklady na odstranění vady vždy do statisíců. Při použití patek je situace jiná. Jedná se, stejně jako u základové desky, o podkladní konstrukci pro dům. Na rozdíl od základové desky, dům zhotovený na patkách lze absolutně „oddělit“ od země. Dům je pouze na několika bodech spojen se základovou konstrukcí. Tyto body jsou ještě v exteriéru domu odizolovány . Díky tomu lze v domě vytvořit klima přesně takové, jaké chceme. Do domu nebude vnikat vlhkost, radon ani další látky. Celý dům funguje přesně tak, jak má.
Statika patek je naprosto dostačující. Základové desky jsou staticky nadměrně předimenzované.
Lze dům financovat hypotékou?
Domy Flexi Life lze financovat hypotečním úvěrem. Většina bankovních ústavů se již dávno přizpůsobila stavebním technologiím a postupům 21. století. Můžete si vyřídit hypoteční úvěr sami, nebo Vám rádi zařídíme financování přesně tak, aby pro Vás bylo co nejvýhodnější. Při jednání s bankou Vám jsme k dispozici a mnoho za Vás také s bankou vyřídíme – například dodání podkladů odhadci. Tyto služby můžete očekávat samozřejmě zdarma.
Je možná prohlídka realizovaného domu?
Každá realizace má odlišného majitele. Je pouze na majiteli, zda má zájem ukazovat svůj dům potencionálním klientům Flexi Life. Vzhledem k dlouhodobě nadměrnému množství poptávek a v zájmu respektování soukromí našich klientů ale neposkytujeme adresy ani další kontakty, pokud si to majitelé vysloveně nepřejí. Doporučujeme domluvit si schůzku ve výrobních prostorách Flexi Life, kde je vždy více staveb v různých fázích dokončení. Rádi předvedeme použité materiály a odpovíme na Vaše otázky.
Není tu Váš dotaz?

  Email *

  Telefon

  Dotaz *


  Zaslat poptávku