Zavolejte nám
Flexi Life facebook Flexi Life instagram Flexi Life pinterest Flexi Life navigace

Jakou mají domy izolaci?

Tloušťka a typ použitých izolací se liší na základě energetických standardů. Tloušťky použitých izolací jsou k dispozici na stránce Technologie. Hlavní izolační materiál je minerální vata v rámové konstrukci ze dřeva.

Jak se montovaný dům liší od klasické dřevostavby?

Ve finále nijak. Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená dovezením domu. Technologický postup realizace domu je přizpůsoben převozu. Dům stavěný na místě není staticky tak odolný, jako dům přivezený nákladní dopravou.  Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.


Lze upravit domy, lze zhotovit individuální realizaci?

Samozřejmě, katalogové domy jsou optimalizovány na základě našich zkušeností a vycházejí ze všeobecných požadavků minulých klientů. Nicméně individuální realizace domu je často jediná vhodná varianta výstavby domu.  Může to být z důvodu atypických požadavků klienta, nebo třeba přizpůsobení se pozemku. Pro individuální realizaci nám zašlete nezávaznou poptávku.

Dá se obejít stavební povolení?

Je mnoho společností, které nabízejí stavbu domu bez stavebního povolení. V zásadě mají pravdu. Nicméně pokud je stavba větší než 25m2, což je prakticky každá stavba je potřeba minimálně stavební ohlášení. Tento typ legalizace stavby byl zaveden pro zjednodušení a zrychlení stavebního řízení a nahrazuje klasické stavební povlení. V každém případě je nutné stavbu rodinného domu legalizovat a respektovat například územní plán dotčené obce. Kompletní vyřízení stavební ohlášky trvá v ideálním případě 2 měsíce. Toto ohlášení stejně jako klasické stavební povolení zajišťujeme. V současnosti neexistuje žádná možná varianta jak postavit rodinný dům alespoň bez ohlášení stavebnímu úřadu.


Proč montovaný dům dovezený hotový na místo?

Centralizace výroby domů na jedno místo má mnoho výhod. Nejdůležitější výhody jsou:

  • Stavba domu probíhá ve stabilním prostředí a dům není vystaven povětrnostním vlivům – například dešti. Nemůže se stát, že do domu zateče, nebo Vám někdo poškodí neuzavřenou stavbu.
  • Úspora nákladů. Výroba všech domů probíhá na jednom místě, které je na stavbu domu technologicky i logisticky připraveno.
  • Velice rychlá výstavba. Technologické přestávky prakticky neexistují. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí se ani čekat na vhodné počasí. Lze zhotovit dům v jakémkoliv období.

Jako další výhody lze považovat např. tichou montáž a čistotu provedení.

Proč rovnou střechu?

V minulosti se stavěli domy pouze se sedlovou, valbovou nebo podobnou střechou. Bylo prakticky nemožné postavit dům s rovnou střechou. Hned by do něho zateklo. Většina horních pater končila jako úložný prostor, který chátral. Především ve stáří obyvatelé domu žili pouze v přízemí. V současnosti technologie postupuje mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu, ale také o úsporu nákladů na vytápění. Místnosti s rovnými stropy, žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa, nebo můžete střechu „zazelenit“.


Čím lze vytápět?

Naše technologie nelimituje jakýkoliv druh vytápění domů. Podrobnosti naleznete na stránce technologie domů. Způsob vytápění je velice důležité téma a u každého domu může být vhodná jiná varianta vytápění. Je nutno zohlednit například návratnost investice do vytápění. Se vším Vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Proč betonové patky?

Technologie se každým rokem vylepšují a mění. V minulosti se stavěli všechny domy na základové desky. Byl to technologicky nejvhodnější způsob. Na základovou desku se potom staví stěny a na základové desce se zhotoví podlaha. Nejčastěji polystyren a následně podlahové topení a krytina (třeba plovoucí podlaha). Jednoduše lze tvrdit, že základová deska je kus rovného kamene, na který je možno stavět. Základová deska není izolant a vodí vlhkost ze země. Proto se všechny části domu postavené na základové desce musí odizolovat od základové desky. V případě problémů s izolací jdou náklady na odstranění vady prakticky vždy do statisíců.
Při použití betonových patek je situace jiná. Jedná se, stejně jako u základové desky, o podkladní konstrukci pro dům. Na rozdíl od základové desky lze dům zhotovený na betonových patkách absolutně „oddělit“ od země. Dům je pouze na několika bodech spojen se základovou konstrukcí. Tyto body jsou ještě v exteriéru domu odizolovány . Díky tomu lze v domě vytvořit klima přesně takové, jaké chceme. Do domu nebude vnikat vlhkost ze základové konstrukce. Celý dům funguje přesně tak, jak má.
Statika betonových patek je naprosto dostačující. Základové desky jsou staticky předimenzované.


Lze dům financovat hypotékou?

Naše rodinné domy lze financovat hypotečním úvěrem. Většina bankovních ústavů se přizpůsobila současným stavebním technologiím a postupům. Můžete si vyřídit hypoteční úvěr sami, nebo Vám domluvíme schůzku s našimi osvědčenými partnery. Při jednání s bankou Vám jsme k dispozici a mnoho za Vás také s bankou vyřídíme – například dodání podkladů odhadci apod. Samozřejmě v rámci realizace zdarma.

Je možná prohlídka realizovaného domu?

Každá realizace má odlišného majitele. Je pouze na majiteli, zda má zájem ukazovat svůj dům potencionálním klientům Flexi Life. Vzhledem k nadměrnému množštví poptávek a v zájmu respektování soukromí našich klientů ale neposkytujeme adresy ani další kontakty, pokud si to majitelé vysloveně nepřejí. Doporučujeme domluvit si schůzku ve výrobních prostorech společnosti, kde je vždy více staveb v různých fázích dokončení. Rádi předvedeme použité materiály a zodpovíme Vaše otázky.


Máte další otázky?

Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku? Zeptejte se nás prostřednictvím formuláře níže.
Odpovíme Vám co nejdříve.

Upřednostňuji: