Realizace rodinného domu je životní událost, která se stává většinou pouze jednou za život. Proto níže naleznete jednoduchý postup, jak vše probíhá. Celý níže popsaný postup trvá v průměru 4 měsíce. Po kolaudaci a předání domu náš vztah nekončí. S majiteli našich domů neustále rozvíjíme vztah.

1. Financování

Jednou ze základních otázek je financování koupě pozemku a domu.
Pokud nevíte, na koho se obrátit, můžete nás kontaktovat a my Vám rádi zprostředkujeme schůzku.

2. Pozemek

Pokud nevlastníte pozemek, je na řadě výběr a koupě pozemku. Při výběru pozemku je důležité zohlednit mnoho faktorů. Jakmile budete mít vybraný pozemek, je na místě navštívit místní úřad, případně obec a zjistit všechny podmínky výstavby (typ střechy, zastavěnost pozemku, apod.).


3. Výběr domu

Jakmile máte pozemek, je na řadě výběr domu. Výběr budeme konzultovat s Vámi. Pokud se Vám líbí katalogový dům, ale kvůli nějaké drobnosti se nehodí na pozemek, můžeme ho přizpůsobit. Nebo vymyslet zcela individuální řešení.

4. Podpis a stavební povolení

Podpisem smlouvy začneme vyřizovat stavební povolení. Všechnu legislativu uděláme za Vás.


5. Realizace

Po souhlasu stavebního úřadu začneme s realizací. Dům se vyrobí na montážní hale až do fáze hotové koupelny a vymalování. Následně dům po částech přivezeme na Váš pozemek. Po dovozu budeme několik pracovních dnů dokončovat dům.

6. Předání

Jakmile je dům hotový, předáme Vám ho a můžete se začít stěhovat.


7. Kolaudace/kontrolní prohlídka

Po předání zašleme stavebnímu úřadu informaci, že dům začínáte užívat. Ten se ozve s termínem prohlídky. Na prohlídce můžeme být přítomni, abychom dohlédli na bezproblémový průběh.