Zavolejte nám
Flexi Life facebook Flexi Life instagram Flexi Life pinterest Flexi Life navigace

1998

Kamil Třísko zahajuje svoji činnost, která byla zaměřena na provádění KZS (kontaktních zateplovacích systémů) jako smluvní partner firmy TERRANOVA. Realizovala přes 50 projektů především v okolí Prahy.

2002

Vystupujeme pod jménem Obelix. Založili jsme svoje první webové stránky.

2003

Firma rozšiřuje svoji činnost o stavební práce, rekonstrukce a začíná stavět RD klasickou technologií. Působí převážně na Českolipsku. V roce 2004 staví jako generální dodavatel kontroverzní a sledovanou stavbu na Slunečné, které předcházela demolice stavby po Vlastimilu Brodském.

2006

Firma začíná rozvíjet technologii dřevostaveb, které se velice rychle staly hlavním zaměřením. Postavili jsme více než tři desítky sendvičových dřevostaveb RD. Společnost realizuje většinu svých projektů v modulární výstavbě společně s developerskými projekty menších rozsahů.

2008

Firma realizovala první vzorovou modulární dřevostavbu CONTAINER 01 ev.č.00109, od této doby se tomuto způsoby výstavby věnujeme prioritně.

2011

Firma se transformuje z fyzické osoby na právnickou. Dbáme na neustálé zdokonalování technologie i samotných interních postupů s cílem zvyšovat kvalitu a snižovat cenu.

2014-2015

Fúze firmy Obelix Dřevostavby do obchodní značky Flexi Life. Tato fúze slučuje více firem a spolek do jedné společnosti.
Tímto chceme docílit rychlejšího, jednoduššího a efektivnějšího rozšiřování působnosti mateřské firmy Flexi Life Group do více oborů týkajících se výstavby modulárních domů, zdravého a moderního bydlení a celkové zlepšování kvality života.

2015

Výroba se přemisťuje do nového výrobního areálu včetně montážní haly o rozloze 5.000m2.

Proběhla investice:

  • nákladní automobil s nástavbou
  • VZV 8t

Díky těmto investicím jsme schopni ponížit ceny domů o rozdíly vlastní přepravy a nakládání a vykládání domů oproti většiny konkurenčních firem.

Přecházíme z modulů šíře 4m na nový systém – moduly o šířce 2,5m.
Díky této změně a unikátní technologii spojování modulů jsme schopni:

  • realizovat takřka jakýkoliv dům
  • snížit cenu samotných modulů o poplatky za nadměrnou dopravu, doprovodná vozidla apod.

Přidáváme nové katalogové domy.

Investice do nákladní soupravy pro převážení více kusů domů najednou. Díky tomu jsme snížili náklady na převoz domů o 35%.
Zajímavost: Jedná se o nejdelší možnou soupravu na českých silnicích bez zvláštního oprávnění.

2016

Vyrábíme moduly do šíře 3 metry.
Díky povolení a technice jsme schopni převážet nadměrné náklady nejen po celé České Republice, ale také do Německa, Slovenska, Rakouska, Francie, Velké Británie, a do dalších zemí.

Dodali jsme naše domy do Velké Británie (2 moduly).

Otevřeli jsme v UK pobočku (Bristol).

Od roku 2002 jsme působili pod značkou Obelix. Od 20.6.2016 působíme pod novou značkou Flexi Life. Tato změna nám umožňuje vyhnout se patentovým sporům na území EU a rozvinout se tak do dalších členských států.

Rozšiřujeme katalog domů o příslušenství k domům. Například EmptyBox.

Do nabídky modulů jsme přidali OfficeBox – modul pro kancelář.

Pro Vaše bezpečí jsme nasadili bezpečnou verzi stránek s protokolem HTTPS.

Od září 2016 jsme schopni převážet vlastní přepravou nadměrný náklad. To nám umožňuje efektivněji převážet domy a lépe uspokojit Vaše požadavky.

V říjnu jsme se zařadili do Seznamu vyhodnocených dodavatelů montovaných domu Komerční Banky. V tomto seznamu je doposud pouze 18 společností.

Zařadili jsme do nabídky modul Living 15 – nejmenší obytný modul.

Aktivně působíme na sociálních sítích Pinterest a Instagram, kde naleznete různé informace o Flexi Life.